Etusivu » Kuulotarvikkeet ja tuotteet » Linum G2 SuperBaX T2 -kaapeli + korvakoukut
Linum SuperBaX T2 on erittäin ohut mutta poikkeuksellisen kestävä irrotettava kaapeli In-Ear-korvamonitoreille ja kuulokkeille. Se tarjoaa puhtaan äänenlaadun, erittäin vähäiset käsittelyäänet (mikrofonisuuden) sekä erinomaisen käyttömukavuuden. Kevyen, pehmeän ja ihoystävällisen rakenteensa ansiosta kaapeli tuntuu lähes huomaamattomalta myös pitkäaikaisessa käytössä.
Huomaamattoman tyylikäs muotoilu yhdistyy korkeaan kestävyyteen. Kaapeli on valmistettu korroosionkestävistä materiaaleista, joten se ei viherry käytössä, ja UV-stabiloitu rakenne estää kellastumisen auringonvalon vaikutuksesta.
Kaapelin väri on musta ja kokonaispituus 127 cm. Y-haaroituksesta eteenpäin johdon pituus on 40 cm. Kaapelissa on kullattu 3,5 mm:n liitin sekä T2-liittimet, joissa oikea kanava on merkitty punaisella ja vasen mustalla. Tiivistetty liitinjärjestelmä parantaa kestävyyttä ja suojaa liitoksia korroosiolta. Kaapeli on irrotettava, ja sen kiristysliukusäätimen avulla johto voidaan kiinnittää tukevasti niskan taakse. Muotoillut korvakoukut pitävät kaapelin tukevasti paikallaan myös aktiivisessa käytössä.
Sopii kaikkiin HEAROS-korvamonitoreihin, jotka on valmistettu 15.11.2018 tai sen jälkeen.
| Paino | 0,09 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Väri | Läpinäkyvä, Musta |
| Kaapelityyppi | es-Linum® UV-stabiloitu TPA |
| Tasavirtavastus (DC) | 0,75 Ω |
| Vetolujuus (aramidikuidut) | 120 N |
| Johdinmateriaali | Hopeapinnoitetut kuparisäikeet |